Musikken på SPOT Festival 2009

MUSIKKEN PÅ SPOT FESTIVAL 2009
KunstnerSpillestedDatoMusik
A Kid Hereafter Special EditionMusikhuset Store SalLørdag 14:50
Absynthe MindedStudenterhus ÅrhusTorsdag 00:15
Alloy AlloyVoxhallFredag 20:40
Are We BrothersOfficers scenenFredag 17:00
As We FightMusikhuset FilurenFredag 20:00
AtoiVoxhallLørdag 20:40
AuraMusikhuset Lille SalLørdag 20:30
AveMusikhuset Store SalTorsdag 19:30
BalstyrkoOfficers scenenLørdag 15:00
BaskeryMusikhuset Lille SalLørdag 23:20
Beta SatanOfficers scenenLørdag 19:00
BirdMusikcaféenTorsdag 22:00
Birk StormRidehusetLørdag 23:45
BodebrixenOfficers scenenFredag 15:00
BoilMusikhuset FilurenFredag 18:00
Brum from DenmarkMusikhuset FilurenLørdag 19:20
ButzbackMusikhuset Lille SalFredag 20:30
Carpark NorthMusikhuset Rytmisk SalFredag 20:45
Chin & the Ragga PackRidehusetLørdag 13:45
Choir Of Young BelieversMusikhuset Store SalLørdag 16:40
CokiyuStudenterhus ÅrhusTorsdag 22:15
Cours LapinArcHauz Store SalFredag 18:00
CrocellMusikhuset FilurenFredag 17:00
DaedelusMusikcaféenTorsdag 00:00
DafuniksMusikhuset FilurenLørdag 23:50
Death By KiteArcHauz Store SalLørdag 00:00
Deodato Siquir & BalancoMusikhuset FilurenLørdag 16:30
DiefenbachVoxhallFredag 22:00
DísaMusikhuset Lille SalLørdag 18:00
ElectroJuiceMusikhuset Rytmisk SalFredag 00:00
ElisabethMusikhuset Lille SalLørdag 18:50
Emiliana TorriniMusikhuset Store SalFredag 21:00
Emily And The Orgasm AddictsVoxhallFredag 17:10
Er De SjældneArcHauz Store SalFredag 16:00
ExmortemMusikhuset FilurenFredag 21:00
Fagget FairysRidehusetFredag 00:15
For A Minor ReflectionMusikhuset Rytmisk SalLørdag 00:30
Fra De Varme LandeMusikhuset FilurenLørdag 22:30
Giana FactoryOfficers scenenFredag 21:20
Ginger NinjaArcHauz Store SalFredag 14:30
Hannah SchneiderMusikhuset Lille SalLørdag 19:40
Hanne HukkelbergMusikhuset Store SalFredag 16:30
Helene Blum & Harald Haugaard BandArcHauz Store SalFredag 20:00
HøgniArcHauz Store SalFredag 00:00
I Got You On TapeMusikhuset Store SalFredag 14:30
I Was A KingMusikhuset Rytmisk SalLørdag 21:00
Jacob EriksenMusikhuset Lille SalFredag 18:50
Jarle BernhoftMusikhuset Lille SalLørdag 21:20
Joensuu 1685VoxhallLørdag 22:35
John Dear Mowing ClubMusikcaféenTorsdag 23:00
JooksOfficers scenenLørdag 21:00
Junkyard ProductionsMusikhuset FilurenLørdag 20:45
Jørgen Teller / Lars SkinnebachKammermusiksalenLørdag 15:00
KellermenschVoxhallLørdag 18:45
Kira & the Ghost RidersRidehusetFredag 22:15
Kiss Kiss KissOfficers scenenLørdag 17:00
Le Corps Mince de FrancoiseMusikhuset Rytmisk SalFredag 14:45
Lucy LoveOfficers scenenLørdag 23:00
Mads LangerMusikhuset Store SalLørdag 18:20
Magtens KorridorerMusikhuset Rytmisk SalFredag 22:30
Mames BabegenushMusikhuset FilurenLørdag 17:55
Maria TimmOfficers scenenLørdag 13:00
Marybell KatastrophyMusikhuset Store SalFredag 00:40
Messy SheltersArcHauz Store SalLørdag 20:00
Mike SheridanMusikhuset Store SalFredag 23:00
MikkelModulererMariusKammermusiksalenLørdag 19:00
MinipliTrainTorsdag 23:45
MurmanskMusikhuset Rytmisk SalLørdag 19:00
Music for Modern ManMusikhuset Store SalLørdag 13:00
Must Go RadioArcHauz Store SalLørdag 18:00
N*GrandjeanMusikhuset Lille SalLørdag 22:10
Negash AliRidehusetLørdag 19:45
Nordic CoWritersMusikhuset Lille SalFredag 17:00
Oh LandMusikhuset Symfonisk SalTorsdag 21:00
Oh LandRidehusetLørdag 15:45
Oh No OnoMusikhuset Store SalLørdag 00:20
Ólafur ArnaldsMusikhuset Store SalLørdag 20:00
OrkaRidehusetFredag 20:15
Prins NitramVoxhallFredag 19:30
Red ShifterKammermusiksalenLørdag 17:45
RocketToTheSkyMusikhuset Lille SalFredag 22:10
RumpistolVoxhallLørdag 14:55
ScampVoxhallLørdag 16:50
Sha La LasArcHauz Store SalLørdag 16:00
ShiningVoxhallLørdag 00:30
Skammens VognKammermusiksalenLørdag 20:30
SuperchargerMusikhuset FilurenFredag 19:00
T. S. HøegKammermusiksalenLørdag 16:15
Taxi Taxi!Musikhuset Lille SalFredag 19:40
The Asteroids Galaxy TourRidehusetFredag 16:15
The Broken BeatsMusikhuset Rytmisk SalFredag 18:45
The DisciplinesMusikhuset Rytmisk SalFredag 16:45
The Green LivesArcHauz Store SalLørdag 14:00
The Low Frequency In StereoMusikhuset Rytmisk SalLørdag 22:50
The Megaphonic ThriftMusikhuset Rytmisk SalLørdag 17:00
The State, The Market and the DJRidehusetFredag 14:15
The William BlakesOfficers scenenFredag 19:00
Tim ChristensenMusikhuset Store SalLørdag 22:00
ToneVoxhallFredag 18:20
Trolle//SiebenhaarMusikhuset Store SalFredag 18:30
TurboweekendVoxhallFredag 00:00
Ufo YephaRidehusetLørdag 17:45
ValravnRidehusetFredag 18:15
Von Daler & Low PressureArcHauz Store SalLørdag 22:00
Waking LifeArcHauz Store SalFredag 22:00
Wendy McNeillMusikhuset Lille SalFredag 21:20
When Saints Go MachineMusikhuset Symfonisk SalTorsdag 22:00
White PonyOfficers scenenFredag 23:20
WhoMadeWhoRidehusetLørdag 21:15
Yann TiersenTrainTorsdag 22:00
YukoStudenterhus ÅrhusTorsdag 23:15
zZzTrainTorsdag 00:55